Menu

Depresja wymaga RE:akcji – rusza ogólnopolska akcja psychoedukacyjna

Według Światowej Organizacji Zdrowia na zaburzenia związane z depresją cierpi ok. 350 mln ludzi na całym świecie, w tym ok 1,5 mln Polaków. W odpowiedzi na rosnący problem już po raz czwarty realizowana będzie ogólnopolska akcja psychodeukacyjna - RE:akcja w depresji.

Przez cały miesiąc,w jedenastu miastach Polski, wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w bezpłatnych konsultacjach psychologicznych, wykładach, zajęciach pracy z ciałem, warsztatach redukcji stresu oraz wielu innych. Akcja startuje 23. lutego podczas Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją.

RE:akcja w depresji została zainicjowana w 2013 roku przez wrocławski Ośrodek Psychoterapii Trzeci Biegun i w ciągu trzech lat skupiła wokół problematyki depresji kilkudziesięciu terapeutów na terenie całego kraju. – Głównym celem naszej akcji jest profilaktyka depresji, poszerzanie wiedzy na temat sposobów jej diagnozowania oraz  przeciwdziałanie skutkom choroby – tłumaczy Agnieszka Roguska, psychoterapeutka z Trzeciego Bieguna. Wydarzenia RE:akcji kierujemy do wszystkich zainteresowanych tematyką choroby, do bliskich osób dotkniętych depresją, ale także osób narażonych na ryzyko pojawienia się u nich symptomów depresji – dodaje Agnieszka Roguska.

 W ubiegłym roku w spotkaniach merytorycznych związanych z RE:akcją w depresji wzięło udział ponad 1000 osób, a wydarzenia artystyczne obejrzało prawie 1200 widzów. W tegorocznej, czwartej edycji, zaplanowanych jest kilkadziesiąt wydarzeń i setki godzin bezpłatnych konsultacji.- Skala zainteresowania akcją w ostatnich latach przeszła nasze najśmielsze oczekiwania – mówi Anna Szary, psychoterapeutka i druga inicjatorka RE:akcji z Ośrodka Trzeci Biegun. – Przyłączyły się do nas kolejne ośrodki terapeutyczne z Warszawy, Wrocławia, Trójmiasta, Katowic, Łodzi, Szczecina, Chełmu, Częstochowy, Jeleniej Góry oraz Nowego Targu. Przygotowana przez nie oferta warsztatów i wydarzeń to bardzo unikalna propozycja dla osób zainteresowanych samorozwojem i chcących lepiej radzić sobie z czynnikami ryzyka zachorowania na depresję. Pod lupę bierzemy w tym roku także zjawisko depresji u mężczyzn oraz depresję w ciąży i po porodzie – dodaje Anna Szary.                                                                                                                      

Szczegółowe informacje o akcji, terminy zajęć oraz zapisy na konsultacje, warsztaty, spotkania i wykłady związane z Ogólnopolską Akcją Psychoedukacyjną RE:akcja w depresji dostępne są na stronie www.reakcjawdepresji.pl oraz na www.facebook.com/reakcjawdepresji

Komentarze  

Ela
# Ela 2016-02-19 12:56
eh, niestety nic w Krakowie :(
Odpowiedz

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Tagi


Powered by Easytagcloud v2.1

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Znajdź nas na Facebooku