Menu

Dobre Praktyki Psychologa - patronat medialny

Zapraszamy serdecznie wszystkich psychologów, psychoterapeutów, trenerów, coachów, jednostki sektora nauki jako recenzentów oraz autorów w projekcie pn. „Dobre Praktyki Psychologa”, którego głównym zadaniem jest stworzenie miejsca, dedykowanego dla środowiska psychologów, zawierającego: cenne uwagi, wskazówki, rozwiązania, informacje na temat możliwych ścieżek kariery po studiach, zasady rzetelnego postępowania w praktyce i nauce, a także potencjalne problemy i kontrowersje.

Ponadto projekt ten ma na celu wspomożenie kształcenia wśród czytelników cennej umiejętności krytycznego przyjmowania wiedzy, popartego refleksją, a także odróżniania wiedzy od pseudowiedzy.

Co więcej, projekt w zamierzeniu ukazać ma także szeroki wachlarz możliwości łączenia psychologii z innymi dziedzinami oraz wykorzystywania wykształcenia o profilu psychologicznym na innych stanowiskach, a także podkreślenie interdyscyplinarnego charakteru tej dziedziny nauki.

W ramach projektu publikowane zostają treści potwierdzone w sposób naukowy, wynikające z praktyki opartej na dowodach empirycznych w podziale na trzy kategorie:

  • Psycholog specjalista

  • Psycholog badacz / naukowiec.

  • Wydarzenia, akcje, kampanie społeczne oraz wszelkie inne inicjatywy mające istotne znaczenie dla rozwoju psychologii. Recenzje nowych publikacji naukowych i popularnonaukowych oraz wywiady z osobami, które zawodowo związane są z psychologią.

  • Pełne informacje projektowe znajdują się na stronie projektu:
    https://www.mala-psychologia.eu/dobre-praktyki-psychologa-projekt

Organizator projektu:

  • Mała Psychologia:

Pragniemy stworzyć miejsce, które m.in. poprzez publikację artykułów, prowadzenie badań, promocję i organizację wydarzeń, realizację projektów oraz rzetelną psychoedukację przyczyni się do upowszechniania wiedzy psychologicznej oraz wspomagania jej rozwoju.

Naszą główną misją jest systematyczne wspieranie rozwoju nauki, jaką jest psychologia. Poprzez zwiększanie świadomości jej znaczenia, aktywizację społeczeństwa, dekonstrukcję mitów, które narosły wokół niej, a także integrację środowiska psychologicznego oraz współpracę z wieloma ekspertami chcemy wpłynąć na stałe doskonalenie się psychologii naukowej w Polsce i na świecie.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Tagi


Powered by Easytagcloud v2.1

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Znajdź nas na Facebooku