Menu

Język w procesie zmiany 24-25.03.2017

Sekcja Podejścia Skoncentrowanego Na Rozwiązaniach Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej mają przyjemność zaprosić Państwa do udziału w konferencji „Język w procesie zmiany”, która odbędzie się w dniach 24-25 marca 2017 r. (piątek-sobota) w Warszawie. Nasz portal objął patronat nad tym wydarzeniem.

Konferencja skierowana jest do zarówno do osób, które na co dzień pomagają innym ludziom (pracujących w ochronie zdrowia, oświacie, pomocy społecznej, obszarze rozwoju osobistego i zawodowego, doradztwie czy zarządzaniu ludźmi), jak i do wszystkich, którzy interesują się psychologicznymi, społecznymi i kulturowymi aspektami rozwoju człowieka, jego tożsamości, możliwości zmiany. 

Ideą przyświecającą konferencji jest zaprezentowanie szczególnej funkcji języka w procesie zmiany człowieka. Zatem konferencja „Język w procesie zmiany” będzie poświęcona funkcji języka, jego wpływom na tworzenie rzeczywistości, na zmiany zachodzące w ludziach. Zależy nam, aby w trakcie wydarzenia uczestnicy mieli możliwość m. in. zapoznania się z funkcją języka zarówno w psychoterapii, jak i w życiu codziennym, z jego kulturowymi kontekstami oraz konsekwencjami w wymiarze indywidualnym i społecznym przyjętego paradygmatu dotyczącego tworzenia rzeczywistości poprzez język.

Podczas konferencji wystąpią m. in. prof. Bogdan de Barbaro (UJ), Luis Alarcon Arias (Sekcja PSR PTP), dr Iwona Ziółkowska (APS), prof. Włodzimierz Gruszczyński (Uniwersytet SWPS) oraz dr Lidia Puchalska (GUM). W trakcie wydarzenia zaprezentowane zostaną wyniki badań skuteczności oddziaływania języka rozwiązań w porównaniu z językiem problemów, badań skuteczności Terapii Skoncentrowanej Na Rozwiązaniach w pracy z osobami po przebytych udarach mózgu, a także praktycznego zastosowania PSR w pracy z osobami stosującymi przemoc w rodzinie.

Uczestnicy konferencji będą mogli wziąć udział w dwóch blokach warsztatowych.

Szczegółowy program wydarzenia i bilety dostępne na: www.konferencjapsr.evenea.pl

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Tagi


Powered by Easytagcloud v2.1

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Znajdź nas na Facebooku