Asertywność w przykładach. Jak się zachować w typowych sytuacjach?
- Szczegóły
- Utworzono: 15 kwietnia 2015
- Aleksandra Dymanus - Gaudyn
Z pewnością wiele osób doświadczyło sytuacji, w której z jakiegoś powodu musiało skłamać bądź stosownie wymigać się od zrobienia czegoś, na co nie miało ochoty. A to wszystko dlatego, że nie potrafiło mieć odwagi, by powiedzieć, co tak naprawdę myśli.
Asertywność w przykładach to nie kolejna książka o asertywności, drodzy Czytelnicy, to instrukcja, jak być asertywnym tu i teraz!
Przejrzysta forma oraz liczne przykłady, scenki i dialogi z życia opatrzone profesjonalnym komentarzem pozwalają zanalizować zachowanie rozmówców oraz znaleźć asertywne rozwiązanie problemu. Poradnik pokazuje, jak rozmawiać z przełożonym o zarobkach, nadgodzinach i awansie, prezentuje skuteczne sposoby na składanie reklamacji, zgłaszanie skarg oraz grzeczne zwracanie komuś uwagi, poza tym podpowiada, jak zadbać o siebie i pielęgnować poczucie własnej wartości. Dzięki tym i wielu innym ćwiczeniom, wskazówkom i praktycznym zwrotom zawsze znajdziemy sposób na wyjście nawet z podbramkowych sytuacji.
Pamiętajmy: Zachowanie asertywne pozwala nam na mówienie wprost, konkretnie, bez kłamania tego, co czujemy i myślimy. Takie zachowanie daje nam poczucie spójności z własnymi poglądami i potrzebami. Bowiem każdy ma prawo do dbania o samego siebie, i nie ma w tym niczego złego. Nie zapominajmy, że asertywności uczymy się przez całe życie, od urodzenia krok po kroku. Posiadając jednak odpowiednie narzędzia i zapał, jesteśmy w stanie zobaczyć różnicę w swoim zachowaniu już w przeciągu tygodnia.
Jeśli więc chcemy stać się choć troszkę bardziej asertywni – sięgnijmy po Asertywność w przykładach, który trafia w Samo Sedno i poznajmy samych siebie. Gorąco polecam!!
Więcej: Gromnicka D. (2015). Asertywność w przykładach. Warszawa: Samo Sedno