Menu

Oto oni - laureaci nagrody „Książka dla Trenera 2012"!

22 maja w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagród „Książka dla Trenera”. Była to już druga edycja konkursu organizowanego przez Polskie Towarzystwo Trenerów Biznesu. Nagroda „Książka dla Trenera” to inicjatywa Polskiego Towarzystwa Trenerów Biznesu, której celem jest wyróżnianie i promowanie książek, które ze względu na tematykę i zawartość merytoryczną są szczególnie przydatne dla osób pracujących jako trenerzy biznesu oraz coache.

Ceremonia miała miejsce w księgarni „Psyche” w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, przy ul. Chodakowskiej 19/31 i prowadzona była przez wszystkim dobrze znanego prezentera - Tomasza Kammela.

W tym roku do nagrody zostały nominowane następujące osoby:

Hanna Brycz „Człowiek – instrukcja obsługi”, Smak słowa - jest to pozycja, w której autorka stara się udowodnić, że poznanie i znajomość u siebie samego przynajmniej niektórych praw psychologicznych, a także powszechnie popełnianych błędów, ułatwia życie, słowem, sprzyja samoregulacji.

Andrzej Falkowski, Tomasz Zaleśkiewicz (red.) „Psychologia poznawcza w praktyce”, Wydawnictwo Naukowe PWN - Książka omawia najnowsze odkrycia procesów umysłowych: podejmowanie decyzji finansowych i marketingowych, tworzenie skutecznych reklam, badanie wizerunku marki i analizowanie zachowań konsumentów.

Paweł Fortuna „Pozytywna psychologia porażki”, GWP - książka, w której autor stara się przekonać czytelnika, że porażka może stanowić punkt wyjścia dla weryfikacji własnego życia oraz zmiany na lepsze.

Daniel Kahneman „Pułapki myślenia”, Media Rodzina – książka, w której znany psycholog, laureat Nagrody Nobla, pokazuje, w jaki sposób działa umysł oraz jakie procesy w nim zachodzą.

Andrzej Niemczyk „Trener skuteczny”, Difin - książka, w której przedstawiony jest w dogłębny sposób całościowy przebieg procesu szkoleniowego: od pierwszego momentu spotkania, aż po uwagi uczestników na zakończenie sesji szkoleniowych.

Ken Robinson „Uchwycić żywioł”, Element - autor książki prezentuje, jak bardzo zróżnicowana jest ludzka inteligencja, siła wyobraźni i kreatywności. Żywioł to miejsce, w którym wrodzony talent spotyka się z pasją.

Małgorzata Sidor-Rządkowska „Profesjonalny coaching”, Wolters Kluwer - prezentowanym przedmiotem tej pozycji stanowi odpowiedź na pytanie, czym jest profesjonalny coaching - według jakich zasad i standardów należy postępować, aby proces ten przebiegał prawidłowo, autentycznie wspierając rozwój jednostek i zespołów.

Tony Stoltzfus „Sztuka zadawania pytań w coachingu”, Aetos - jest to podręcznik prezentujący praktyczne techniki, narzędzia i ćwiczenia coachingowe. Omówione są tutaj różnorodne technik, od podstawowych umiejętności, po techniki zaawansowane.

Krzysztof J. Szmidt „Pedagogika twórczości”, GWP - jest to książka, która w sposób bardzo przystępny, ale również szalenie interesujący wyjaśnia kluczowe pojęcia związane z twórczością.

Jarosław Świątek „Wszyscy kłamią”, GWP- Jest to książka, w której autor wskazuje techniki ułatwiające identyfikację i demaskowanie kłamstwa w różnych obszarach życia: w związkach, w pracy, na sali przesłuchań czy w polityce.

Bernard Weiner „Emocje moralne, sprawiedliwość i motywacje społeczne”, Smak słowa - jest to książka, która przedstawia w sposób mistrzowski koncepcję motywów ludzkiego działania. Przedstawiona w książce teoria rzuca światło na różnice indywidualne, które znajdują swoje odzwierciedlenie w ideologi politycznej, zachowaniu par, dynamice życia rodzinnego, zachowaniu w kontekście organizacyjnym i różnicach kulturowych.

Richard Wiseman „59 sekund”, W.A.B. - autor w swojej najnowszej książce podejmuje próbę zaprezentowania z punktu widzenia psychologii rozwiązania różnych codziennych problemów.

Jacek Woźniak „Ocenianie efektów szkolenia, czyli metody i problemy ewaluacji”, GWP - W książce przedstawione zostały najważniejsze zagadnienia dotyczące oceny efektów szkoleń.

Katarzyna Żbikowska „Mapy myśli w biznesie”, One Press - Jest to książka, które opisuje narzędzie mind mapping w biznesie, które służy do zarządzania czasem, pamięcią, pomaga w zwiększaniu swojej kreatywności, a także w skupieniu się na najważniejszych elementach otaczającej nas rzeczywistości.

Nagrodzone zostały następujące osoby: w kategorii autor polski nagrodę zdobyli Andrzej Falkowski oraz Tomasz Zaleśkiewicz, redaktorzy „Psychologia poznawcza w praktyce”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Naukowego PWN. W kategorii autor zagraniczny nagrodę otrzymał Daniel Kahneman, natomiast nagroda czytelników została przyznana Hannie Brycz za książkę „Człowiek – instrukcja obsługi” (Wydawnictwo Smak słowa). Ceremonię uświetnił wykład laureatki dr hab. Hanny Brycz, profesora Uniwersytetu Gdańskiego, pt.: „Więcej wiesz, lepiej żyjesz. Instrukcja obsługi człowieka”.

Gratulujemy zwycięzcom i nominowanym.

Katarzyna Sanna
Autor: Katarzyna SannaStrona www: http://www.pracowniawsparcia.pl/
W 2012 roku otrzymała stopień magistra psychologii na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jej zainteresowania naukowe związane są z psychologią poznawczą, psychologią społeczną, psychologią pozytywną seksuologią oraz psychologia zdrowia. Obecnie realizuje badania naukowe związane z psychoonkologią w ramach studiów doktoranckich. Pracę naukową łączy z prowadzeniem własnego gabinetu.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Tagi


Powered by Easytagcloud v2.1

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Znajdź nas na Facebooku