Menu

Try to lie

Gilowanie

Ksiądz Wojciech Gil został oskarżony przez prokuraturę na Dominikanie o pedofilię. Na jego komputerze znalezione miały zostać pornograficzne zdjęcia z dziećmi. Ponadto oskarżać go o zachowania kryminalne miały same ofiary. Dotychczas unikał on kontaktu z mediami, ale w końcu przerywa milczenie, by udzielić wywiadu dla TVP Info. Analiza tego wywiadu pokazuje, że ksiądz nie zachowuje spójności w tym, co mówi, i tym, w jaki sposób to czyni.

Atak na prezydenta na Ukrainie można było przewidzieć?

Od kilku dni cała Polska żyje atakiem młodego Ukraińca, który to uderzył jajkiem z bliskiej odległości prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej – Bronisława Komorowskiego, podczas jego wizyty na Ukrainie.

Czar PR(y)IS(ł)M

Prawdziwa burza rozpętała się, kiedy to Edward Snowden – były pracownik CIA, ujawnił całemu światu, że amerykański rząd inwigiluje własne społeczeństwo. A właściwie, to nie tyle, że to robi, ile ma takie możliwości i program ku temu służący o dźwięcznie brzmiącej nazwie – PRISM.

Wielu obserwatorów życia publicznego chciało dowiedzieć się ile z tych rewelacji jest prawdą, a ile nie. Podjąłem się więc analizy dwóch wystąpień. Pierwsze, to rozmowa w Hong-Kongu, podczas której Snowden ujawnia tajemniczy program PRISM. Drugie z kolei to konferencja prasowa prezydenta Baracka Obamy, podczas której ustosunkowuje się on do tez Snowdena.

Antonio... Facalto!

Antoni Macierewicz to niewątpliwie postać bardzo barwna w polskiej polityce. Nie przebiera w słowach i niejednokrotnie formułował ostre oskarżenia wobec partii rządzącej. Stoi także na czele zespołu parlamentarnego ds. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej, gdzie wspólnie ze swoimi ekspertami formułuje teorie zamachu na polskiego prezydenta 10 kwietnia 2010 roku. 

Intro

Try2Lie to analizy mowy ciała znanych i lubianych lub niekoniecznie lubianych, ale zazwyczaj dobrze znanych. Będziemy obnażać niespójności w mowie ciała względem wypowiadanych słów zarówno polityków jak i celebrytów oraz ludzi kultury i dociekać przyczyn owych niespójności. Nie będą oni w stanie uciec naszemu czujnemu oku i dokładnym analizom. Choć im częściej będą próbować, tym lepiej. Wszelkie analizy bazować będą przede wszystkim na naukowej klasyfikacji FACS Ekmana i Friesena (1978) a także licznych wynikach badań nad decepcją. Zapraszamy w fascynującą podróż po kłamstwie.

Tagi


Powered by Easytagcloud v2.1

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Znajdź nas na Facebooku