Menu

Wywiady

Robert Cialdini: Kiedy mamy wiele możliwości do wyboru, ta, która przykuje naszą uwagę,stanie się naszym wyborem.

W listopadzie ukaże się w Polsce najnowsza Pańska książka pod tytułem Preswazja, którą uważam nawet za lepszą od Małej wielkiej zmiany – de facto znakomitej publikacji. W jaki sposób „zapreswadowałby” ją Pan potencjalnym czytelnikom?

Realne problemy w wirtualnym świecie, czyli psychoterapia w sieci

Życie częściowo przeniosło się do sieci. Są tam trenerzy, lekarze, a także psycholodzy i internetowa psychoterapia. Kto może korzystać z takiej formy pomocy? W przypadku jakich problemów by ją Pani zaleciła?

Aneta Chybicka i Elżbieta Zubrzycka: Mężczyźni na najwyższych stanowiskach często obradują wyłącznie w męskich gremiach. Kiedy pojawia się tam kobieta, początkowo nie wiedzą, jak się przy niej zachowywać.

Kiedy patrzę na inne kobiety, które funkcjonują trochę przepraszająco, to widzę, że poprzez modelowanie nabierają tego schematu funkcjonowania. W efekcie albo człowiek sobie uświadomi taki stan rzeczy, zacznie pracować nad sobą i zmieniać swoje zachowania, albo nie.  - mówi w rozmowie z Martą Obojską Aneta Chybicka, a  Elżbieta Zubrzycka dodaje: Na pewno zrobiły wielki krok do przodu, bardziej siebie doceniają, ale niektóre wciąż same tworzą tzw. "szklany sufit".

Nie ma żartów - Jarosław Świątek

12 sierpnia 2014. Gościem Elizy Michalik w programie "Nie ma żartów" był Jarosław Świątek. Rozmowa dotyczyła kłamstwa, manipulacji i iluzji. Gorąco polecamy!

http://www.ipla.tv/Nie-ma-zartow-jaroslaw-swiatek/vod-5994021

Świątek: Iloraz inteligencji bardzo słabo koreluje z zadowoleniem z życia, sukcesami czy szczęściem

Okazuje się bowiem, że iloraz inteligencji bardzo słabo koreluje z zadowoleniem z życia, sukcesami czy szczęściem. Jest to zbiór, który określiłbym mianem zupełnie nieprzydatnych umiejętności rozwiązywania grafów i rebusów. - z Jarosławem Świątkiem, Redaktorem Naczelnym Polskiego Portalu Psychologii Społecznej, założycielem Szkoły Inteligencji Emocjonalnej, rozmawiała Victoria Chyczewska.

Tagi


Powered by Easytagcloud v2.1

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Znajdź nas na Facebooku