Menu

Redakcja

Nasza Misja

Misją Polskiego Portalu Psychologii Społecznej jest popularyzacja wiedzy z zakresu naukowej psychologii społecznej.

Staramy się dostarczać naszym Czytelnikom rzetelnych informacji oraz wartościowych materiałów ułatwiających wykorzystanie osiągnięć tej dziedziny w praktyce zawodowej i poszukiwaniach badawczych. Praca zespołu redakcyjnego koncentruje się także na ułatwianiu współpracy oraz integracji środowiska psychologów społecznych.

Jarosław Świątek

Redaktor Naczelny, Partner Zarządzający

Jestem psychologiem, absolwentem Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu, założycielem Szkoły Inteligencji Emocjonalnej.

Specjalizuję się w technikach wpływu społecznego, perswazji, afektywnych procesach orientacji w otoczeniu, kreowaniu i zarządzaniu wizerunkiem oraz psychologii reklamy.

Interesuję się także polityką, futurystyką, fantastyką naukową, amerykańską kinematografią i sportem. Do moich hobby należą: granie w piłkę, pływanie, bieganie, podróżowanie, oglądanie filmów czy poznawanie i przebywanie w gronie innych ludzi.

Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Maciej Chabowski

Redaktor, Partner Zarządzający

Studia psychologiczne ukończyłem w 2004 roku na Akademii Bydgoskiej im. Kazimierza Wielkiego (obecnie Uniwersytet). W chwili obecnej pracuję nad doktoratem z zakresu psychologii politycznej. Realizuję także podyplomowe studia trenerskie (Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku)

Milena Drzewiecka

Redaktor

Jestem psychologiem i dziennikarzem. Zawodowo związana z niemiecką telewizją publiczną ZDF, a wcześniej z Telewizją Polską (od „Teleexpressu” przez „Wiadomości” po TVP Info). Naukowo wierna Uniwersytetowi SWPS, gdzie piszę doktorat dot. przywództwa i prowadzę zajęcia ze studentami. Młodzi adepci psychologii odkrywają razem ze mną tajemnice psychologii społecznej i marketingu politycznego. Ukończyłam dziennikarstwo na UW, psychologię społeczną w SWPS w Warszawie i Studium Polityki Zagranicznej w Akademii Dyplomatycznej PISM. Jestem Członkiem Polskiego Stowarzyszenia Psychologii Społecznej i International Society of Political Psychology. Na portalu bez polityki, co nie znaczy, że bez pasji.

Aleksandra Dymanus

Redaktor

Dyplomowany socjolog. W 2012 roku otrzymałam stopień magistra socjologii na Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie. Specjalność psychosocjologii pozwoliła mi poszerzać moje zainteresowania w kierunku psychologii dziecięcej. Ponadto interesuję się zagadnieniami utrzymującymi się w nurcie psychoanalizy i behawioryzmu.

W wolnych chwilach poświęcam się malarstwu i fotografii. Interesuję się także siatkówką, pływaniem i jednocześnie pracuję nad tym, by otaczać się ludźmi, którzy czynią moje życie piękniejszym.

Adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Agnieszka Kręblewska

Redaktor

Jestem trenerem i autorem bloga poświęconego tematyce motywacji i rozwoju osobistego. Przez ostatnie 7 lat byłam związana z obszarem HR. Zajmowałam się rekrutacjami, oraz uczestniczyłam we wdrażaniu i ulepszaniu procesów związanych z oceną, adaptacją, motywowaniem i rozwojem pracowników.

Dużą przyjemność sprawia mi towarzyszenie ludziom w ich rozwoju. To ma ogromny wpływ na rodzaj mojej aktywności zawodowej.

W kręgu moich zainteresowań szczególne miejsce zajmuje psychologia emocji, motywacji i osobowości.

Ukończyłam administrację na Uniwersytecie Śląskim, zarządzanie zasobami ludzkimi na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz szkołę trenerów Wszechnicy UJ. Obecnie studiuje psychologię w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej.

Zapraszam na swojego bloga: www.agnieszkakreblewska.pl

Adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Katarzyna Maruszewska

Redaktor

Jestem psychologiem, trenerem i psychoterapeutą. Obecnie jestem w procesie certyfikacji na terapeutę poznawczo-behawioralnego (ang.Cognitive & Behavioral Therapy) - CBT.

Na co dzień zajmuję się indywidualną i grupową pracą terapeutyczną z osobami doświadczającymi kryzysu. Mam doświadczenie w pracy z osobami cierpiącymi na zaburzenia depresyjne, lękowe, a także dotkniętymi przemocą. Oprócz tego prowadzę warsztaty psychoedukacji oraz treningi umiejętności psychologicznych. W wolnych chwilach jeżdżę na rowerze i podróżuję.

Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Joanna Michalska

Redaktor

Dyplomowany psycholog, absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu. Ukończyła dwie specjalizacje: psychologię zarządzania i marketingu oraz psychologię kliniczną. Obecnie doktorantka na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Pięcioletnie doświadczenie zawodowe w globalnej, holdingowej organizacji pozwoliło ukierunkować jej zainteresowania w kierunku psychologii w biznesie, głównie w obszarze HR oraz marketingu.

Adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Paulina Nowaczyk

Edytor / Korektor

Jestem studentką filologii polskiej na Uniwersytecie Szczecińskim (specjalizacja edytorsko-wydawnicza). Na portalu dbam o czystość i poprawność językową artykułów.

W wolnych chwilach czytam literaturę niemiecką oraz literaturę francuskiej awangardy. Interesuję się także szeroko pojętą sztuką wizualną i performance.

Marta Obojska

Redaktor

Jestem psychologiem społecznym, absolwentką Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. W moim kręgu zainteresowań znajdują się m.in. psychologia rozwoju człowieka oraz psychologia reklamy. Swój wolny czas najchętniej poświęcam żegludze z przyjaciółmi, pieszym wędrówkom oraz  uczestnictwie w różnych projektach muzycznych. Pasjonuję się fotografią krajobrazu.

Zapraszam na swojego bloga: lookingforsun.wordpress.com

Adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Dariusz Tryba

Administrator, Partner Zarządzający

Zajmuję się w serwisie Psychologia-Społeczna.pl sprawami technicznymi. Dbam o to, aby nasze strony były miłe dla oka i łatwe w nawigacji, aby każdy użytkownik spędzał przy nich przyjemnie swój czas.

Swoją przygodę z psychologią rozpocząłem jako uczestnik kursów internetowych z zakresu tej dziedziny prowadzonych przez Uniwersytet Warszawski. Zainteresowanie szybko przerodziło się w fascynację, z której w niedługim czasie powstał pomysł stworzenia portalu internetowego poświęconego wyłącznie psychologii społecznej.

Barbara Urbaniak

Redaktor

Jestem absolwentką Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego.

Na portalu Psychologia-Spoleczna.pl zajmuję się tematyką kulturalną.

Katarzyna Sanna

Redaktor

Jestem psychologiem. W 2012 roku otrzymałam stopień magistra psychologii na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Obecnie realizuję badania naukowe na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu z zakresu psychoonkologii. Moje zainteresowania naukowe są związane również z psychologią poznawczą, psychologią społeczną, psychologią pozytywną oraz seksuologią oraz psychologią zdrowia. Pracę naukową łączę z pracą jako praktyk we własnym gabinecie w Poznaniu: http://www.pracowniawsparcia.pl/

W wolnych chwilach podróżuję po Europie i nie tylko, jeżdżę konno, pływam na kajaku, sporo czytam i zwiedzam uroczy Poznań na rowerze.

Adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Tagi


Powered by Easytagcloud v2.1

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Znajdź nas na Facebooku