Menu

Książki

Wywieranie wrażenia. Strategie autoprezentacji

Z własnego doświadczenia wiem, że zagadnienie autoprezentacji bywa często marginalizowane bądź – zarzut tylko pozornie przeciwstawny – demonizowane. Zwłaszcza przez osoby słabo orientujące się w psychologii.

Polska na kozetce

Zapomnij o cierpieniach, które sam zadałeś. Zapomnij o cierpieniach, które Tobie zadano. Wody płyną i płyną, Wiosny błysną i giną, Idziesz ziemią ledwie pamiętaną - Czesław Miłosz

Tajemniczy świat kobiecego orgazmu

Rozkosz jest premią natury za trud płodzenia i rodzenia - twierdził Zygmunt Freud.

Książka Tajemniczy świat kobiecego orgazmu, zabierze nas w podróż zaczynając od aspektów historycznych, fizjologicznych, przechodząc przez aspekty psychologiczne i kończąc na społecznych wymiarach kobiecej seksualności.

Okulary szczęścia

Książka hiszpańskiego psychoterapeuty Rafaela Santandreu – Okulary szczęścia – zabierze nas w podróż po nieznanym lądzie; lądzie, po którym paradoksalnie stąpa każdy z nas. Głównym przesłaniem autora jest sentencja, że każdy z nas może się zmienić i to w radykalny sposób. Czytelnicy będą mieli okazję skorzystania z podstawowych metod rozpoznań psychologii kognitywnej. Jak się później okaże, to nie czynniki zewnętrzne czynią nas nieszczęśliwymi, tylko wzorce myślenia, które mamy w głowie.

Klient w centrum uwagi

Kapitalizm XXI wieku będzie zupełnie inny od znanego nam dotychczas. Ten doczesny koncentrował się przede wszystkim na ekonomii i bilansie zysków i strat. Był bezduszny i napędzany pieniędzmi.

Dogoterapia

Dogoterapia to metoda terapii; jako dziedzina wiedzy i praktyki społecznej lokuje się na pograniczu pedagogiki specjalnej, psychiatrii i medycyny somatycznej.

1001 porad dla rodziców i terapeutów dzieci z autyzmem i zespołem Aspergera

Dzięki książce „1001 porad dla rodziców i terapeutów dzieci z autyzmem i zespołem Aspergera” każdy rodzic czy nauczyciel odnajdzie odpowiedzi na pytania i dylematy, które dotyczą wychowania dziecka ze spektrum autyzmu. Autorki książki dzielą się z czytelnikami swoimi pomysłami, oferując przy tym mądre i zdroworozsądkowe porady. Krótkie, jasne i przejrzyste rozdziały, konkretne wskazówki sformułowane w punktach dostarczają solidnych rozwiązań, które można wykorzystać w niezliczonych sytuacjach.

LGB. Zdrowie psychiczne i seksualne

Pierwsza na rynku wydawniczym wielodyscyplinarna książka w całości poświęcona zdrowiu psychicznemu i seksualnemu lesbijek, gejów i osób biseksualnych (LGB).

Nawyk osiągania

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak zaprojektować lepszą wersję siebie? Co możesz zrobić, by poczuć, że Twoje życie jest pełniejsze?

Samobójstwo

Autorka książki Samobójstwo skupia się na idei Edwina Sneidmana, nazywanego również ojcem suicydologii. Dużo uwagi poświęca społecznym i psychologicznym uwarunkowaniom bólu psychicznego, który jest powodem samobójstw. Analizuje, jak zamach samobójczy jest przedstawiany przez tych, którzy go dokonali.

Śmiech morderców

Każdy z nas – z ciekawości bądź chęci poznania nieznanego świata przestępców – chce zajrzeć za kurtynę morderstwa. Książka Śmiech morderców zaprasza już swoim tytułem, jest on niejednoznaczny i wielowątkowy. W pierwszych zdaniach nie wiemy, czy będzie to fascynujący dokument, czy może obnażanie mechanizmów działania morderców.

Jak wydobyć się z depresji?

Kręciłem się tu i tam, ze wszystkimi moimi brakami, cierpieniem wewnętrznym i samotnością i pragnąłem rozpaczliwie, żeby być kimś. Pragnąłem wyrwać się z miejsca, w którym się znajdowałem […] jakieś głębokie wewnętrzne niezadowolenie, nawet jakaś głęboka odraza do siebie samego.

Anthony Hopkins

Oswoić narkomana

Odstawienie narkotyków jest odbierane przez mózg jak zabranie ulubionej zabawki dziecku. Co dziecko wtedy robi? Wrzeszczy i tupie nogami. Narkoman zachowuje się podobnie – buntuje się i oczekuje zastępczych, nowych przyjemności, które mogą stać się nowymi nawykami.

Diet coaching

Chcesz poznać potrzeby własnego ciała? Odnaleźć motywację do trwałej zmiany nawyków i przekonań? Chcesz odzyskać kontrolę nad emocjami i sposobem odżywiania?

Tagi


Powered by Easytagcloud v2.1

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Znajdź nas na Facebooku