Menu

Nie myśl, że NLP zniknie

Tę książkę z czystym sumieniem polecę każdej osobie, która będzie chciała dowiedzieć się, dlaczego Neurolingwistyczne Programowanie jest zlepkiem półprawd, mądrości z zakresu tzw. „psychologii potocznej” a także przywłaszczeń mechanizmów, które pochodzą z rozmaitych dyscyplin naukowych. Rafał Żak wykonał bardzo rzetelną pracę, studiując dziesiątki książek dotyczących NLP i uzyskaną w ten sposób wiedzę na temat tej dziedziny, poddał mozolnej i zasadnej krytyce.

Książka napisana została w sposób bardzo nietypowy. Można bowiem czytać ją „od deski do deski” i wówczas najpierw poznać rozmaite techniki i autorytety, które przyczyniły się do powstania NLP. Można także zacząć jej lekturę od razu od części, w której autor rozprawia się z poszczególnymi tezami tego nurtu, a co jeszcze ciekawsze – można połączyć czytanie pierwszej części z drugą. W ten sposób samo czytanie staje się czymś zupełnie niezwykłym.

Lektura ta powinna być obowiązkową pozycją dla wszystkich psychologów, wśród których wciąż znajdują się osoby, które nie widzą przeszkód w praktykowaniu NLP, ale także trenerów i nauczycieli kompetencji społecznych wszelkiej maści, żeby wiedzieli oni z jakich narzędzi korzystanie jest tożsame z poszukiwaniem odpowiedzi na pytanie o to, czy można jeść na czczo.

Jarosław Świątek
Autor: Jarosław Świątek
Redaktor Naczelny
Psycholog społeczny, absolwent Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu, założyciel Szkoły Inteligencji Emocjonalnej, komentator medialny i popularyzator nauki. W jego kręgu zainteresowań związanych z psychologią znajduje się psychologia społeczna, psychologia emocji i motywacji.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Tagi


Powered by Easytagcloud v2.1

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Znajdź nas na Facebooku