Menu

Alfabet miłości - zapowiedź

Czym jest miłość? Czy można ją tak naprawdę zrozumieć? Czy mamy na nią jakikolwiek wpływ? Czy rzeczywiście wszystko zniesie, nie zazdrości i nigdy nie ustaje? Czy jest w niej sens? 

Potocznie się uważa, że każdy pragnie miłości – chce kochać i być kochanym. Z tym przekonaniem kontrastuje jednak współczesna moda na bycie singlem. Wygląda zatem, że jest to kwestia indywidualna – każdy z nas sam decyduje, czy i jeśli tak, to kogo obdarzy uczuciem. Odpowiedzi na pytania, jak to rzeczywiście jest z tą miłością i czy mamy na nią realny wpływ, starają się odszukać autorzy. W niezwykle dynamicznym i intrygującym dialogu rozkładają miłość na czynniki pierwsze, wyjaśniają to, co nurtujące i niezrozumiałe, opisują to, czego nie do końca jesteśmy świadomi, i rozprawiają się z od lat powtarzanymi stereotypami. Konfrontują sprzeczne punkty widzenia, pobudzają do zastanowienia i pokazują, jak będąc z kimś, nie zatracić siebie. Dzięki ich książce nie tylko zaczynamy rozumieć tajniki miłości, ale także otrzymujemy mnóstwo wskazówek i inspiracji do pracy nad sobą i nad swoim związkiem

Wśród pytań, które padają w tej książce, każdy znajdzie to dotyczące własnej miłości. Hasło dla siebie najważniejsze. To prawda, że miłość jest trudna do zdefiniowania, ale… czemu o niej nie porozmawiać?

„Alfabet miłości” to rozmowa wartka, pełna energii, humoru i zaskoczeń. Renata Mazurowska i profesor Bogdan Wojciszke, czołowy polski specjalista w tej romantycznej materii, penetrują od nowa – zdawałoby się – dość znany obszar. Czytam i jestem zdumiona, że teoria o dwóch połówkach jabłka okazuje się nieaktualna i że... to dobrze! Jestem zdumiona, że aż tyle badań wykonano na świecie, by poznać naturę miłości, że warto porozmawiać o tym jeszcze raz. Zachęcam gorąco do czytania we dwoje.

 

Katarzyna Droga

Redaktor naczelna magazynu „Sens”


Z jednej strony pragniemy bliskości z partnerem, z drugiej zbytnia bliskość wcale nie sprzyja miłości…

Niektóre kobiety tak się bluszczą wokół swoich mężczyzn, że czasami ich podduszają. Mężczyźni źle się czują w atmosferze zbyt wielkiej – ich zdaniem – intymności. To wynika z pewnej podstawowej różnicy między płciami – mężczyźni wolą mieć relacje liczne i płytkie, kobiety zaś relacje głębokie i nieliczne […].

 

Tajemniczość sprzyja utrzymaniu relacji? Nie warto wykładać wszystkich kart na stół?

Tutaj pojawia się dosyć wyraźna sprzeczność ludzkich pragnień i sprzeczność oczekiwań kierowanych wobec tego samego partnera. W zasadzie chcemy od partnera wykluczających się dóbr, prawda? Chcemy z jednej strony właśnie, żeby pozostawał trochę tajemnicą, bo to fascynuje, jest źródłem jakiegoś dreszczyku, ale z drugiej strony nie służy to poczuciu bezpieczeństwa. Taki tajemniczy partner jest nieprzewidywalny, może jutro wyjdzie po papierosy i wróci za pięć lat? Pragniemy sprzecznych rzeczy od tej samej osoby.

Fragment rozdziału Bliskość

  • Autorzy: Renata Mazurowska, Bogdan Wojciszke
  • Data wydania: 1 lutego 2015 r.
  • ISBN:             978-83-7489-606-1
  • Numer wydania: I
  • Oprawa:  miękka + skrzydełka
  • Format: A5
  • Liczba stron: 232
  • Patronat medialny: „Sens”, Wp.pl, Psychologia-spoleczna.pl, Psychologia.net.pl
  • Cena: 34,90 zł
  • WWW: http://www.gwp.pl/14155,alfabet-milosci.html

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Tagi


Powered by Easytagcloud v2.1

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Znajdź nas na Facebooku