Menu

Procesy kategoryzacji i zniekształcenia pamięciowe w reklamie - recenzja

Czy nietypowe reklamy są lepiej pamiętane przez konsumentów? Dlaczego ciągły zysk przynosi nam coraz mniej satysfakcji?

Założenia psychologii poznawczej mają szerokie zastosowanie w dzisiejszej informacyjnej rzeczywistości. Bazują na wiedzy dotyczącej naszych procesów poznawczych i sposobów przetwarzania informacji, kładą nacisk na procesy kategoryzacji, zniekształcenia pamięciowe, ze szczególnym uwzględnieniem emocji.

Nasze procesy umysłowe mają bardzo indywidualny charakter, dlatego konstruowana przez nas rzeczywistość zależy od naszej posiadanej wiedzy, doświadczeń i nastawienia. Specjaliści od reklamy świadomie starają się więc tworzyć coraz to nowsze, skuteczniejsze przekazy. Próbują docierać do grup, mających podobne upodobania i przyzwyczajenia.

Autorka książki w swojej monografii dokładnie i wyczerpująco wyjaśnia, w jaki sposób psychologia poznawcza jest wykorzystywana w tworzeniu skutecznych przekazów reklamowych. Pierwszy rozdział monografii poświęcony jest psychologii poznawczej w kontekście podejmowanie decyzji przez konsumentów. W następnych rozdziałach dowiemy się, czym jest spójność pojęciowa reklam i jaką pełni rolę, jak zmienia się reklam pod wpływem różnorodnych kontekstów, czym jest marketing społecznego zaangażowania, poznamy teorię perspektywy i dowiemy się, jaki ma związek z zawartością naszego portfela. Wreszcie dowiemy się, jak planować kampanię reklamową w zależności od reklamowanego produktu.

Czytelnik w książce znajdzie wiele współczesnych badań z omawianego zakresu. Przedstawione treści w rzetelny i spójny sposób ukazują sposoby, jakimi reklamy oddziaływają na nasz umysł.


Alicja Grochowska - Procesy kategoryzacji i zniekształcenia pamięciowe w reklamie

Katarzyna Maruszewska
Autor: Katarzyna Maruszewska
Redaktor
Psycholog, trener i psychoterapeuta. Na co dzień zajmuje się indywidualną i grupową pracą terapeutyczną z osobami doświadczającymi kryzysu. Ma doświadczenie w pracy z osobami cierpiącymi na zaburzenia depresyjne, lękowe, a także dotkniętymi przemocą. Prowadzi warsztaty psychoedukacji oraz treningi umiejętności psychologicznych. W wolnych chwilach jeździ na rowerze i podróżuje.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Tagi


Powered by Easytagcloud v2.1

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Znajdź nas na Facebooku