Menu

Mindfulness Trening uważności.

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek nad tym, jak znaleźć spokój w dzisiejszym świecie? Pragniesz żyć pełniej i szczęśliwiej? Jeśli chcesz uwolnić się od stresu i lęków oraz osiągnąć upragniony spokój ducha, to już dziś sięgnij po Trening uważności autorstwa Marka Williamsa i Danny’ego Penmana.

Trening uważności ze względu na swoją skuteczność zyskuje coraz większą popularność w dobie codziennego zabiegania i chronicznego braku czasu. Autorzy niniejszego poradnika korzystają z osiągnięć terapii poznawczej opartej na uważności – MBCT, wykorzystywanej z sukcesami (co zostało naukowo potwierdzone) m.in. w leczeniu depresji. Terapia stanowi rozszerzenie programu MBSRredukcji stresu opartej na uważności, wzbogaconego o techniki terapii poznawczo-behawioralnej. Jednym z twórców metody MBCT jest Mark Williams, współautor tej książki.

Mindfulness /uważność – stan osiągnięty za pomocą tej metody – to umiejętność skupienia się na chwili obecnej, tj. każda myśl lub emocja jest zauważana, ale nie rozważana i oceniana. Pozwala to uniknąć negatywnych myśli i traktować je raczej jako krótkotrwałe wytwory umysłu, a nie wierne odbicie rzeczywistości.

Jeśli chodzi o jakość naszego życia, relacji z innymi i całym światem, to warto zawierzyć wskazówkom autorów książki i proponowanemu przez nich programowi rozwoju uważności. Bo to właśnie tym metodom będziemy zawdzięczać: zredukowanie stresu, niepokoju, negatywnych myśli. Poznamy skuteczne techniki relaksacyjne i nauczymy się ich stosowania w trudach życia codziennego, co więcej podwyższymy swoją samoocenę i poprawimy jakość swojego życia, jednocześnie przełamując nasze nawyki. A czy nie o to w naszym życiu chodzi, żeby znaleźć spokój?

Doskonałym uzupełnieniem książki jest płyta z medytacjami, na której znajdują sięzadania do samodzielnego wypełnienia, ciekawe przykłady oraz case studies, dzięki którym zaczniesz świadomie doświadczać chwili obecnej i docenisz „tu i teraz”.

Bestseller, który odmieni Twoje życie, do zakupienia już dziś w księgarniach!

O autorach:

Mark Williams – profesor psychologii klinicznej na uniwersytecie w Oksfordzie, dyrektor Oxford Mindfulness Centre. Zajmuje się przede wszystkim problemem ciężkiej, powracającej depresji. Razem z innymi badaczami rozwinął Mindfulness-based Cognitive Therapy (MBCT), co zostało przetłumaczone jako „terapia poznawcza depresji oparta na uważności”. Współautor książki Terapia poznawcza depresji oparta na ważności. Nowa koncepcja profilaktyki nawrotów.

Danny Penman – dziennikarz Daily Mail, pracuje także w BBC, New Scientist i Independent. Jest doktorem biochemii. Odkrył Mindfulness Meditation w 2006 r. po poważnym wypadku, w wyniku którego był czasowo sparaliżowany. Medytacja pozwoliła mu zmniejszyć ból i stres. Jest współautorem i autorem poradników poświęconych zagadnieniu mindfulness.

Książka z przedmową autorstwa Jona Kabata-Zinna, który jest honorowym profesorem medycyny na Uniwersytecie Medycznym w Massachusetts. Jest twórcą metody redukcji stresu opartej na uważności (MBSR - Mindfulness-Based Stress Reduction). Kabat-Zinn jest aktywnym nauczycielem i wykładowcą, prowadzi liczne szkolenia dotyczące zastosowań uważności i MBSR.

Aleksandra Dymanus
Autor: Aleksandra Dymanus
Redaktor
Dyplomowany socjolog, absolwentka Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie. Specjalność psychosocjologii, oraz 5-letnie doświadczenie pracy z dziećmi/rodzinami pozwoliło poszerzyć jej zainteresowania, w kierunku psychologii dziecięcej. Interesuje się zagadnieniami związanymi z psychoterapią, psychoanalizą oraz psychologią postaci.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Tagi


Powered by Easytagcloud v2.1

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Znajdź nas na Facebooku