Menu

Tajemniczy świat kobiecego orgazmu

Rozkosz jest premią natury za trud płodzenia i rodzenia - twierdził Zygmunt Freud.

Książka Tajemniczy świat kobiecego orgazmu, zabierze nas w podróż zaczynając od aspektów historycznych, fizjologicznych, przechodząc przez aspekty psychologiczne i kończąc na społecznych wymiarach kobiecej seksualności.

Autorzy przedstawiają wyniki najnowszych badań, które ciężko znaleźć w polskim piśmiennictwie. Co więcej, wyniki owych badań zostają przedstawione w sposób jasny, komunikatywny i interesujący. Uwagę przyciągają również omawiane zagadnienia, oceniane jako kontrowersyjne oraz prowokujące dyskusje. Kobiety odnajdą wiele cennych informacji dotyczących seksualności w okresie ciąży i po porodzie, obyczajowości erotycznej w historii oraz czasach współczesnych.

Badacze są tak precyzyjni, że wiemy nawet, w jaki sposób kobiety z poszczególnych krajów wokalizują swoją rozkosz. Jak czytamy u prof. Zdrojewicza, Polka najczęściej krzyczy "już, już!", Francuzka "mon dieu!", Włoszka "madonna", a Hiszpanka "madre mia". Mieszkanki Rumunii podkreślają rozkosz słowami "a termina", Japonki krótkim "iku" (dochodzę), a Angielki wzywają Boga na świadka swej ekstazy, krzycząc "oh God".

Czytelnicy odnajdą również interesujące i praktyczne rady, biologiczne uwarunkowania atrakcyjności i pożądania, oraz tematy dotyczące miłości i zazdrości.

Zachęcam wszystkich do zgłębiania tajników sztuki miłosnej. Książkę polecam nie tylko psychologom, lekarzom, czy studentom, ale również każdemu, kto zainteresuje się tym hipnotyzującym tematem. Już w księgarniach!

Więcej: pod redakcją Zygmunta Zdrojewicza (2016). Tajemniczy świat kobiecego orgazmu. Wrocław: Continuo

Aleksandra Dymanus
Autor: Aleksandra Dymanus
Redaktor
Dyplomowany socjolog, absolwentka Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie. Specjalność psychosocjologii, oraz 5-letnie doświadczenie pracy z dziećmi/rodzinami pozwoliło poszerzyć jej zainteresowania, w kierunku psychologii dziecięcej. Interesuje się zagadnieniami związanymi z psychoterapią, psychoanalizą oraz psychologią postaci.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Tagi


Powered by Easytagcloud v2.1

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Znajdź nas na Facebooku