Menu

Psychotesty i psychozabawy

Czy jesteś osobą tolerancyjną - psychozabawa

Zaznacz zdania, z którymi się zgadzasz:

 

 • Murzyni mają wrodzone poczucie rytmu
 • Małżeństwa powinny dobierać się według zasady podobieństwa rasy, wyzwania lub warstwy społecznej
 • Niskie czoło świadczy o niskiej inteligencji
 • W ramach jednego państwa powinni żyć ludzie jednej narodowości
 • Za zabójstwo należy karać śmiercią
 • Blondynki są delikatniejsze od brunetek
 • Żydzi lubią pieniądze
 • Kobiety są mniej inteligentne niż mężczyźni
 • Chłopi są uparci
 • Bioenergoterapeuci to szarlatani
 • Ludzie są źli
 • Wszyscy cyganie kradną
 • Żebracy to oszuści
 • Rosjanie to jedna wielka mafia
 • Niemcy są pedantyczni
 • Polacy to alkoholicy
 • Francuzi to lekkoduchy
 • Włosi lubią śpiewać i gotować
 • Ludzie wschodu opanowali lepiej tajniki gry miłosnej od ludzi zachodu

 

Interpretacja wyników:

Jeżeli zaznaczyłeś:

(0-5) - jesteś osobą tolerancyjną, szanujesz odmienne poglądy, działania, postawy innych ludzi

(5-10) - szanujesz odmienność poglądów i postaw, jednak czasami wykazujesz  wobec nich obojętność

(10-…) - nie jesteś osobą tolerancyjną, nie szanujesz innych poglądów i postaw

Katarzyna Maruszewska
Autor: Katarzyna Maruszewska
Redaktor
Psycholog, trener i psychoterapeuta. Na co dzień zajmuje się indywidualną i grupową pracą terapeutyczną z osobami doświadczającymi kryzysu. Ma doświadczenie w pracy z osobami cierpiącymi na zaburzenia depresyjne, lękowe, a także dotkniętymi przemocą. Prowadzi warsztaty psychoedukacji oraz treningi umiejętności psychologicznych. W wolnych chwilach jeździ na rowerze i podróżuje.

Komentarze  

Kamil
# Kamil 2013-07-10 08:11
Czesc z tych zdan jest prawda i nie ma nic zwiazanego z tolerancja, jak np. "Murzyni mają wrodzone poczucie rytmu", juz nie mowiac o rzeczach, ktore moga, a nie musza byc prawda, choc przedstawiaja kogos w dobrym swietle, wiec nijak ma sie to do tolerancji, jak np. "Włosi lubią śpiewać i gotować".
Odpowiedz
Mat
# Mat 2014-03-27 17:51
czy jednak wszyscy włosi umieją śpiewać i gotować? czy wszyscy murzyni mają wrodzone poczucie rytmu? prosta rzecz której nie dostrzegasz a jest tu zawarta: generalizowanie . wepchnięcie całej nacji, rasy, narodu do jednego wora...
Odpowiedz
Dana
# Dana 2013-09-22 12:31
Mam takie same odczucia, sformułowania bowiem nie są obrazem naszej tolerancji raczej stereotypowego wyobrażenia.
Odpowiedz
mariusz
# mariusz 2013-10-23 17:20
W ramach jednego państwa powinni żyć ludzie jednej narodowości. Francja jest doskonałym przykładem że wiele narodowosci moze zyc w jednym kraju i dobrze się dogadywać.

Kobiety są mniej inteligentne niż mężczyźni.Nonse ns z nam dużo sławnych kobiet np.

Włosi lubią śpiewać i gotować. A także odpoczywać tak leniwego narodu jeszcze nie widziałem(spros tuje od razu że byłem dopiero w 5 rożnych krajach i w porównaniu do innych oni nie lubia pracować)

Ludzie są źli (.....)
Czy te pytania układało dziecko?
A nie czekaj kobieta i wszystko jasne.
Czekam na odpowiedz autorki

A i jeszcze jedno
Rosjanie to jedna wielka mafia
jeśli autorka uważa to zdanie za kłamstwo chętnie opłacę wizyte w rosji(znaczy się sam przejazd tam i z powrotem na powiedzmy 7 dni tak zeby starczylo na jedzenie i podróż)zobaczym y co zrobi jak ją zatrzymają.
Odpowiedz
Kamila
# Kamila 2014-08-26 22:10
hahahahahaahah, mariusz!
Jesteś w sporym błędzie. Nawet nie wiem, od której kwestii zacząć, najlepiej będzie - od początku.
Otóż:
ad. 1 - kto Ci nakłamał, że we Francji się dogadują różne rasy, narodowości? - odsyłam do REALISTYCZNYCH wiadomości

ad. 2 - z-nasz dużo sławnych kobiet? Gratuluję, ale co to ma wspólnego z inteligencją? - odsyłam do słownika

ad. 3 - Włochów zostawmy w spokoju, skoro tak go lubią, ale w większości tak jest a ponadto, nawiązać też należy do wypowiedzi Wilka

ad. 4 - Ludzie są źli - spójrz na człowieka (jakiegokolwiek i któregokolwiek) i sam sobie odpowiedz, czy widzisz w nim zło? Albo patrząc na któregoś z członków Twojej rodziny - czy jest on zły, dogłębnie - czy może postrzegasz go jako dobrą osobę?
To nie jest pytanie 'ułożone przez dziecko', jest ono 'mądrzejsze' albo raczej >ważniejsze
Odpowiedz
Wilk
# Wilk 2013-10-23 20:45
@Kamil, co do Twojej wątpliwości, murzyni niekoniecznie mają wrodzone poczucie rytmu. tak na prawdę w kulturze afrykańskiej kładzie się duży nacisk na dźwięk, na śpiewanie. to tak, jakby powiedzieć, że polacy mają wrodzoną zdolność do rozróżniania dźwięku ś i si. tak nie jest. środowisko w którym się wychowujemy w bardzo dużym stopniu wpływa na rozwój niektórych naszych zdolności.

@Mariusz znam dwóch włochów i oboje świetnie gotują, za to ze śpiewaniem nie mają nic wspólnego. z czego jeden z nich jest bardzo aktywną, kreatywną i pracowitą osobą.

stereotyp to ogólne przekonanie a dopiero z niego wynikają dwie następne rzeczy: uprzedzenia (stereotyp+emoc je) i dyskryminacja (stereotyp+emoc ja+działanie). to negatywne konsekwencje. ale równie dobrze można posiadać stereotypy ale być tolerancyjnym dla innych i ich inności. sterotypy są naturalnymi heurystykami oszczędzającymi naszą energię poznawczą.

co do samych stwierdzeń, wydaje mi się, że Pani Kasia zastosowała pewną sztuczkę i wymazała słowo 'wszyscy' w niektórych miejscach, pozostawiając miejsce dla czytelnika na dopowiedzenie pewnych rzeczy.

i nie, nie wszyscy polacy są alkoholikami i nie wszyscy rosjanie to jedna wielka mafia. niektórzy, może większość, ale nie wszyscy.

a i jeszcze nie wiem, jak bardzo ten test jest rzetelny i czy w ogóle był standaryzowany. wydaje mi się, że należy go traktować bardziej jako zabawę i drobną wskazówkę, bo bardzo, bardzo często nie jesteśmy świadomi posiadanych sterotypów, a to one prowadzą do postaw - tolerancji bądź nietolerancji.

no. koniec wymądrzania się.
Odpowiedz
Luna
# Luna 2013-11-05 20:56
Idiotyczne. Ten test nie ma nic wspólnego z prawdą. Zaznaczyłam różne zdania i od 1-5 i 10-... P.S A Włosi na prawdę lubią śpiewać i gotować, a przynajmniej Ci których znam, a znam nie jednego.
Odpowiedz
Mela
# Mela 2014-01-17 04:34
Luna, ile zdań zaznaczyłaś a nie które :)
Odpowiedz
Zbigniew
# Zbigniew 2014-05-07 16:19
Ciekawe komentarze. Moim zdaniem interpretacja wyników jest niezwykle liberalna. 10 zaznaczonych tzw. prawd może oznaczać jeszcze osobę tolerancyjną? Obojętność wobec innych przekonań? Pani Katarzyno!!! Z drugiej strony 5 dla osoby tolerancyjnej i tak bardzo wysoko. Oczywiście warto byłoby zestawić to jeszcze z innymi przekonaniami, może nie tak "upolityczniony mi", no powiedzmy jak "dzieci i ryby nie mają głosu", "d... nie szklanka, więc nie zaszkodzi przywalić od czasu do czasu małemu gnojkowi", "miejsce kobiet jest w kuchni", "należy ustępować miejsca starszym", "dzisiejsza młodzież jest zepsuta", "ludziom nie warto wierzyć".
Odpowiedz
Dreamer
# Dreamer 2014-10-28 22:11
Zaznaczyłem tylko "W ramach jednego państwa powinni żyć ludzie jednej narodowości" - i nie rozumiem, zaznaczyłem to ponieważ . . . jeśli ludzie żyliby w jednym narodzie (ziemia też jest jedna - w sensie jedyna taka) to większość stereotypów z tej listy by ZNIKNĘŁA.
Odpowiedz
Szarong
# Szarong 2015-11-26 20:20
Naszło mnie żeby sobie przesortować internet w poszukiwaniu testów na tolerancję. W większości mylą tolerancję z totalną akceptacją. Ale ten test to jakiś majstersztyk ignorancji. Większość zdań jest od czapy i nie mają nic wspólnego z tolerancją.
Czy murzyni mają wrodzone wyczucie rytmu? To bardziej stereotyp niż zdanie mogące określić naszą tolerancję / nietolerancję.
Brak tolerancji jest odzwierciedlony w takich pojęciach jak rasizm, ksenofobia - więc zdanie w tym psychoteście powinno brzmieć "Murzyni to niższa forma życia" i nie, nie zgadzam się z takim zdaniem
Odpowiedz
Ksawery
# Ksawery 2016-03-25 16:42
Nigdy nie widziałem głupszego testu, haha!
Gratuluję i pozdrawiam!
Odpowiedz

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Tagi


Powered by Easytagcloud v2.1

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Znajdź nas na Facebooku