Menu

Podręcznik Ciccarelli i White współczesny głos psychologii

Ciccarelli i White, znakomici dydaktycy i profesorowie psychologii, napisali najnowocześniejszy i najbardziej wszechstronny podręcznik wprowadzający do tej dyscypliny na świecie!

To od paru lat najpopularniejszy podręcznik psychologii w Stanach Zjednoczonych. Tematyka, która została ujęta w tym podręczniku, obejmuje: biologiczne podstawy procesów psychicznych, czucie i spostrzeganie, świadomość, proces uczenia się, pamięć, poznanie, motywację i emocje, seksualność, płeć kulturową, stresy i ich wpływ na funkcjonowanie człowieka, teorie osobowości, zagadnienia psychologii społecznej, zaburzeń psychicznych i psychoterapii.

„Wydaje się, że warto zawartość tej książki porównać z podobnym wysokiej klasy podręcznikiem psychologii autorstwa Ernesta R.Hilgarda. Jego Wprowadzenie do psychologii w Polsce zostało opublikowane w 1967 r. z amerykańskiego 3 wydania z 1962 r. Hilgard był w swoim czasie niewątpliwym filarem nie tylko amerykańskiej psychologii. Książki te dzieli 53 lata. I dopiero takie porównanie pokazuje, jaki przyrost wiedzy psychologia notuje. Pięćdziesiąt lat to stosunkowo krótki okres w rozwoju dziedziny naukowej. Porównanie tych dwóch książek pokazuje jednak, że w psychologii nastąpił skokowy, a nie tylko linearny przyrost wiedzy, i to we wszystkich obszarach, głównie za sprawą wyników badań i ich teoretycznych uogólnień. To także umiejętne wykorzystanie osiągnięć nauk biologicznych, medycznych, innych społecznych czy neuronauki. Prezentowana książka wyraźnie to pokazuje”. -­‐ prof. dr hab. Waldemar Domachowski Instytut Psychologii WH Uniwersytet Szczeciński.

Podręcznik uzupełniają dodatki: jeden obejmujący zastosowanie statystyki w psychologii i drugi poświęcony obszarom, na których pracują psychologowie. Materiał ułożony jest w sposób sprzyjający zapamiętywaniu i umożliwiający sprawdzanie opanowanej wiedzy przez samego studenta – służą temu podsumowania, mapy pojęć oraz testy zamieszczone w podrozdziałach i na zakończenie każdego rozdziału – uzupełniony licznymi odwołaniami do badań naukowych, diagramami, wykresami, tabelami i przykładami.

„W tej książce widać wyraźnie, że psychologia – choć z wielu korzeni wyrasta – ma już wyraźnie określony i ciągle doskonalony obszar badań, pomiarów, diagnoz i zastosowań. I co więcej, ma ciągle powab nowości, oferując wiele jeszcze nieotwartych drzwi”. – prof. dr hab. Waldemar Domachowski Instytut Psychologii WH US, autor wstępu do wydania polskiego.

PSYCHOLOGIA Saundra K. Ciccarelli, J. Noland White, Dom Wydawniczy REBIS, Poznań 2015, oprawa: twarda, liczba stron: 776, ISBN:978-83-7818-713-4

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Tagi


Powered by Easytagcloud v2.1

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Znajdź nas na Facebooku