Menu

Wygląd to nie wszystko!

Coraz częściej postrzegamy innych poprzez pryzmat ciała. Socjologia pozwoliła sobie nazwać to zjawiskiem wymytej tożsamości, charakterystycznym dla rozwiniętych społeczeństw.

Ale wbrew temu, co myślą niektórzy, wygląd to nie wszystko. O tym, czy jesteś atrakcyjna w oczach mężczyzny, nie decyduje wcale talia osy i wymiary 90-60-90.

Jak się okazuje, znaczącą rolę odgrywają cechy osobowości, poniżej najważniejsze z nich:

1. Inteligencja

Większość mężczyzn zna to uczucie, gdy dziewczyna się odezwała i cały czar prysł, niczym mydlana bańka. Malowane lale świetnie nadają się do rozrywki, ale raczej kiepsko sprawdzają się jako poważne życiowe partnerki. Życie rodzi różne problemy i sytuacje. Czasem mężczyzna potrzebuje wsparcia czy rady, a tego raczej nie da mu „głupiutka laleczka”. Poza tym inteligentna dziewczyna wie, że świat na byciu seksownym się nie kończy. Nie zapominajmy, że o inteligencji również świadczy poczucie humoru, zdrowy dystans do siebie i spontaniczność. I chyba przede wszystkim: poukładane w głowie poglądy, których nie boi się wyrażać i bronić.

2. Pewność siebie

Pewność siebie jest kluczem do bycia seksowną. Pamiętajmy, że na seksapil kobiety wpływa wszystko, począwszy od zaprezentowania swojego uśmiechu, po pewne siebie ruchy chodzenia czy stanowczość w podejmowanych decyzjach. Otwarte i pewne patrzenie prosto w oczy – to świadczy o Twojej pewności siebie i o tym, że nie masz nic do ukrycia. Co najważniejsze, przekonanie o własnej wartości daje kobiecie wewnętrzny spokój, który w niewiarygodny wręcz sposób promieniuje na całe jej otoczenie.

3. Pasja

Kobieta pełna pasji i zainteresowań zawsze będzie fascynować i ciekawić. Kobieta do tego ambitna, stawiająca sobie wysoko cel będzie wzbudzać dodatkowy podziw. Mężczyźni cenią kobiety podwójnie, jeśli pasja będzie szła w parze z inteligencją. Wielu mężczyzn uważa bowiem, że kobieta to też jej problemy i pasje, a jeśli nie ma pasji, to jest jednym wielkim problemem.

4. Życzliwość

Jej prawdziwa wartość przejawia się w okazywanej innym uprzejmości, szacunku względem siebie i innych oraz szczerym uznaniu wobec cudzych osiągnięć oraz troskliwości. Ludzie wolą spędzić życie z osobą życzliwą niż ładną, być może dlatego, że uroda z czasem i tak przemija.

5. Klasa

Klasa nie ma nic wspólnego z ceną na ubraniu czy butach. To aura szacunku do siebie i do otoczenia. Kobieta z klasą wie, jak podkreślić swoją kobiecość, lecz nie poprzez epatowanie nagością. Ma pasje i zainteresowania. Dzięki temu potrafi rozmawiać oraz wyrażać swoją niekrzywdzącą nikogo opinię. Rozumie też, że uroda i bogactwo przemijają, zaś inni cenią ją za osobowość.

6. Szczerość

Mężczyźni doceniają otwarte i szczere kobiety. Nie lubią kłamliwych, fałszywych, wiecznie coś kręcących kobiet. Naturalność i poszanowanie rozmówcy zawsze będzie odbierane w pozytywnym świetle.

7. Uśmiech

Spotkałem kiedyś dziewczynę, która śmiała się całą sobą. Śmiały się jej usta, oczy, dłonie. Cała promieniowała uśmiechem. Jej uśmiech wypełniał każde pomieszczenie, w którym przebywała. Robiło się jasno, ciepło, bezpiecznie, wszędzie rozlewało się pełne spokoju szczęście. To było niesamowite, nieziemskie. Choć upłynęło już wiele lat, wciąż to pamiętam. Prawdą jest, że mężczyzn ciągnie do kobiet uśmiechających się. Uśmiech nie tylko świadczy o szczęściu, radości, świeżości, beztroskości, ale i również hamuje złe emocje, gasi wszelkie konflikty.

Nie zapominajmy, drogie Panie, że granica pomiędzy kobietą seksowną a wulgarną jest czasami bardzo cienka. I to nie szpilki, krótka spódniczka czy głęboki dekolt czynią nas kobiecymi. Wiele zależy od Twojej dojrzałości i od tego, co masz w głowie. Bo seksapil to naturalna siła we wnętrzu każdej kobiety.

Aleksandra Dymanus
Autor: Aleksandra Dymanus
Redaktor
Dyplomowany socjolog, absolwentka Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie. Specjalność psychosocjologii, oraz 5-letnie doświadczenie pracy z dziećmi/rodzinami pozwoliło poszerzyć jej zainteresowania, w kierunku psychologii dziecięcej. Interesuje się zagadnieniami związanymi z psychoterapią, psychoanalizą oraz psychologią postaci.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Tagi


Powered by Easytagcloud v2.1

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Znajdź nas na Facebooku